zdjęcie nagłówkowe

Bezpłatne studia podyplomowe Edukacja Medyczna ABM

Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie realizował 3 innowacyjne kierunki w ramach projektu pn. EDUKACJA MEDYCZNA pracowników ochrony zdrowia – INNOWACYJNE STUDIA PODYPLOMOWE  na opracowanie i realizację autorskiego programu studiów podyplomowych z zakresu nauk biomedycznych finansowanego przez Agencję Badań Medycznych na podstawie Umowy nr 2023/ABM/06/00005-00.

Dzięki finansowaniu przez Agencję Badań Medycznych studia są bezpłatne.

W ramach projektu  od roku akademickiego 2024/2025 realizowane będą 3 kierunki studiów podyplomowych:

Zasady racjonalnej antybiotykoterapii i kontroli zakażeń>>

Nowoczesne metody molekularne w medycznych laboratoriach diagnostycznych>>

Zasady organizacji i realizacja zadań zespołów interdyscyplinarnych w opiece medycznej>>

Kto może aplikować na studia?

Studia podyplomowe kierowane są do osób, które spełniają wszystkie z wymienionych warunków:

1. Posiadają ukończone studia I lub II stopnia lub jednolite studia magisterskie.

2. Są zatrudnieni w sektorze biomedycznym:

1. podmiotach leczniczych w rozumieniu ustawy z dnia 15.04.2011 r. o działalności leczniczej,

2. przedsiębiorstwach o profilu farmaceutycznym/wyrobów medycznych/rozwiązań IT dla sektora ochrony zdrowia/badań klinicznych/biotechnologicznym (niezależnie od formy zatrudnienia),

3. uczelniach wyższych o profilu biomedycznym,

4. administracji systemu ochrony zdrowia i obszaru zdrowia publicznego, z wyłączeniem Agencji Badań Medycznych,

5. wykonują zawody medyczne na podstawie własnej działalności gospodarczej.

1. Posiadają co najmniej roczne doświadczenie zawodowe.

2. Dobrowolnie zgłoszą swój udział.

3. Posiadają lukę kompetencyjną związaną z kierunkiem studiów. Do oceny luki kompetencyjnej zostanie wzięta pod uwagę:

• liczba ukończonych w czasie ostatnich 3 lat do czasu złożenia wniosku: studiów podyplomowych, kursów, szkoleń z zakresu prowadzonych studiów podyplomowych,

• staż pracy w zawodzie medycznym,

• zasadność posiadania kwalifikacji uzyskiwanych w czasie studiów podyplomowych w pracy zawodowej w sektorze biomedycznym (stanowiska kierownicze, osoby decyzyjne).

Dodatkowe informacje można uzyskać, kontaktując się ze
Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
ul. Marii Skłodowskiej Curie 9, 85-094 Bydgoszcz, Budynek E, III piętro,