Praktyki w stanie epidemii Covid-19

Informacja dla studentów z niezrealizowanymi praktykami zawodowymi w roku akademickim 2019/2020:

Informujemy o możliwości realizacji zaległych praktyk zawodowych w następujących jednostkach, które mają podpisane porozumienia z Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja w Toruniu:

W każdej z jednostek wymagany jest ujemny wynik badania w kierunku SARS-CoV-2, posiadanie ważnej polisy ubezpieczeniowej oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy (do uzyskania w postaci kopii z Państwa akt w Dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego). Konieczne jest również skierowanie na praktykę zawodową wystawiane przez pracowników Dziekanatu Wydziału Farmaceutycznego.

Pozostałe jednostki zlokalizowane w Bydgoszczy nie wznowiły jeszcze organizacji praktyk i nie jest wiadome, czy je wznowią w tym roku kalendarzowym. W związku z powyższym, prosimy o podjęcie starań samodzielnego znalezienia miejsc praktyki zawodowej w laboratoriach zlokalizowanych w obrębie Państwa stałego miejsca zamieszkania. W przypadku pytań, pozostajemy do dyspozycji mailowej lub telefonicznej.

Szanowni Państwo,

W związku z niemożliwą do przewidzenia sytuacją epidemiologiczną dotyczącą SARS-CoV-2 i obawą, że wiele jednostek, z którymi dotychczas współpracowaliśmy w zakresie organizacji praktyk zawodowych dla studentów analityki medycznej, nie wznowi z tego powodu przyjmowania studentów na praktyki, prosimy, aby wykorzystać czas przerwy międzysemestralnej na poszukiwanie innych laboratoriów, w których moglibyście Państwo zrealizować program praktyk wynikający z toku studiów.

Jako opiekunowie praktyk jesteśmy w stałym kontakcie z jednostkami w Bydgoszczy i okolicy i będziemy w najbliższym czasie informować Państwa o liczbie wolnych miejsc i sposobach zapisów. Już teraz wiemy, że będzie to znacznie mniej miejsc niż do tej pory. Wobec tego prosimy, abyście Państwo samodzielnie kontaktowali się z laboratoriami zlokalizowanymi blisko Państwa miejsc stałego zamieszkania i starali się zorganizować praktykę zawodową wymaganą programem studiów.

W każdym przypadku, gdy uzyskacie Państwo zgodę kierownika laboratorium i/lub szpitala na odbycie praktyk zawodowych, prosimy o przesyłanie nam informacji o miejscu i terminie planowanej praktyki zawodowej oraz dane bezpośredniego opiekuna praktyki/lub kierownika laboratorium.Jest to niezbędne, aby podpisać z daną jednostką porozumienie.

Opiekunowie praktyk zawodowych

Szpital Uniwersytecki nr 1 w Bydgoszczy

W związku ze zbliżającymi się praktykami wakacyjnymi w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy, które realizowane są przy współpracy z Collegium Medicum w Bydgoszczy należy zastosować się do poniższych zasad:

1. Wytyczne dotyczące szkoleń BHP, PPOŻ i Zakażeń Szpitalnych:

Praktyki można rozpocząć po odbyciu szkoleń wstępnych z zakresu BHP, PPOŻ oraz Zakażeń Szpitalnych. Szkolenia będą odbywać się w Auli nr 4 w budynku Biblioteki Collegium Medicum UMK
w Bydgoszczy o godzinie 8:00.

Harmonogram szkoleń:

Istnieje możliwość realizacji szkoleń w innym wybranym terminie z zastrzeżeniem, że w takim wypadku pierwszeństwo mają osoby z harmonogramu praktyk. Z uwagi na ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne dotyczące przepustowości auli takie osoby nie mają pewności, że w wybrany przez siebie terminie będą mogły zrealizować szkolenia.

1. Wytyczne dotyczące pobrania wymazu pod kątem badania na obecność wirusa SARS-CoV-2:

1. Podpisaną Kartę Obiegową potwierdzoną przez opiekuna praktyk wraz z uzupełnionym instruktażem stanowiskowym należy dostarczyć niezwłocznie do Biura Podawczego Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

1. Dokumenty potwierdzające realizację praktyki studenckiej uzupełnia Opiekun Praktyki.

Szpital Uniwersytecki nr 2 w Bydgoszczy

Informuję, że obowiązkowe szkolenia z zakresu BHP oraz ochrony danych osobowych dla studentów rozpoczynających praktyki wakacyjne w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy odbywają się w każdy poniedziałek i środę o godz. 08:30, w Sali Audytoryjnej Szpitala (poziom -1).

Praktyki w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy

>>Wymagania odnośnie odbywania praktyk załącznik 1 ; załącznik 2  informacja z dnia 16.06.2021 r.

Informacje dotyczące wykonywania badań w kierunku SARS-CoV-2

1) Student zgłasza się do Centrum Onkologii, budynek E pok. 104 z wypełnionym Wnioskiem o odbycie praktyki i numerem PESEL 7 dni roboczych przed jej rozpoczęciem.
2) Na tej podstawie Centrum wystawi skierowanie i poinformuje praktykanta telefonicznie lub mailowo o terminie w jakim ma się zgłosić celem pobrania materiału do badania
3) Przed badaniem student powinien być na czczo lub nie jeść i nie pić co najmniej 4 godziny przed wykonaniem wymazu,w dniu badania nie może palić papierosów
4) W wyznaczonym terminie badania praktykant zgłasza się w punkcie poboru materiału, który zlokalizowany jest w Izbie Przyjęć (pomieszczenie nr IP 02, wejście wyłącznie od zewnątrz budynku przez parking strzeżony).
5) Informacja dla studenta o wyniku badania pod nr tel. 0523743054