Niezwykły świat roślin leczniczych

fot. Roksana Rybicka

Studenckie Koło Naukowe Botaniki Farmaceutycznej co roku organizuje konkurs fotograficzny „Niezwykły świat roślin leczniczych”. Konkurs cieszy się coraz większą popularnością i w piątej edycji konkursu wzięło w nim udział 59 osób, które nadesłały łącznie aż 127 fotografii. W 2017 roku w kategorii „Studenci i Pracownicy CM UMK” udział wzięły 24 osoby, które nadesłały łącznie 61 prac. W kategorii „Uczniowie LO” prace nadesłało 35 licealistów, przesyłając 66 fotografii.

Główną nagrodą dla uczniów LO jest voucher o wysokości 1500 zł ufundowany przez Centrum Edukacyjne Maturita na dowolny kurs maturalny. Pozostałe nagrody to albumy o tematyce przyrodniczej ufundowane przez Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu, Nadleśnictwo Gołąbki i Lasy Państwowe.

Laureatami w kategorii "Uczniowie LO" zostali:

• I miejsce: Karolina Zdunek, VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy,
  • II miejsce: Bartłomiej Szymczak, VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy,
  • III miejsce: Roksana Malinowska, XV LO w Bydgoszczy.

Laureatami w kategorii "Studenci i Pracownicy CM UMK" zostali:

• I miejsce: mgr Roksana Rybicka, Zakład Lingwistyki Stosowanej,
  • II miejsce: Kaja Zielańska, kierunek lekarski,
  • III miejsce ex aequo:
    - Małgorzata Sieradzan, kierunek farmacja,
    - Wiktoria Wawrzonkoska, kierunek kosmetologia.

Laureatom gratulujemy!!!

Zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku!