Kontakt ul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz,
Budynek F, pokoje 50-53
tel.: +48 52 585-34-00
fax: +48 52 585-36-75
e-mail: dziekfarm@cm.umk.pl

List Dziekana do absolwentów kierunku farmacja w 2020 roku

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Mariusz Kowalikowski

Szanowni Państwo!

Tradycyjnie w kwietniu odbywały się na naszym Wydziale Dyplomatoria  absolwentów kierunku farmacja.

Dyplomatorium 2020 było zaplanowane na sobotę 18 kwietnia i wtedy w obecności władz Uniwersytetu, władz Wydziału, profesorów Wydziału, zaproszonych gości z Samorządu Aptekarskiego oraz w obecności Państwa Rodzin i Państwa Bliskich, miały być Państwu uroczyście wręczone dyplomy ukończenia studiów zaświadczające o uzyskaniu tytułu magistra farmacji. Przygotowywaliśmy się, jako Wydział, do tej uroczystości.  Pragnęliśmy  aby był to dla Państwa bardzo uroczysty dzień. Pani prof. Renata Studzińska miała wygłosić okolicznościowy wykład zatytułowany „Po drugiej stronie lustra – w krainie związków chiralnych”. Chór Collegium Medicum przygotowywał specjalny koncert nawiązujący do przypadających w tym roku  setnych rocznic związanych z nasza ojczyzną, naszym miastem oraz patronem naszego Collegium Medicum. Okazało się, że rok, w którym ukończyliście  studia przejdzie do historii  nie tylko jako rok ważnych rocznic, ale przede wszystkim jako rok, w którym Świat i Polska zmagają się z pandemią Covid - 19.  Ze względu na wymagania związane ze zwalczaniem pandemii wydaliśmy Państwu dyplomy z pominięciem wypracowanego tradycją ceremoniału akademickiego.

W proces bezpiecznego przygotowania i wydawania Państwu dyplomów w okresie pandemii było zaangażowanych wiele  osób. Słowa uznania należą się Panu Prorektorowi ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Jackowi Manitiusowi, zespołowi Katedry Technologii Postaci Leku z Panem prof. dr hab. Jerzym Krysińskim, Pani Prodziekan prof. Bogumile Kupcewicz. Na szczególne wyróżnienie zasługują Panie z Dziekanatu, które opracowały  i zrealizowały  obiegówki elektroniczne oraz opracowały i skutecznie zrealizowały procedurę dostarczania Państwu dyplomów.

Dyplomy, które otrzymaliście są przepustką do Waszego przyszłego życia zawodowego.  Aktywność zawodową możecie rozpoczynać jako farmaceuci zatrudniając się miedzy innymi w aptekach. Jesteście też przygotowani do pracy w instytucjach prowadzących działalność badawczą i naukową. Możecie ubiegać się o przyjęcie do szkół doktorskich. Swoją aktywność zawodową rozpoczynacie w wyjątkowo trudnym okresie,  kiedy Świat i Polska są paraliżowane epidemią Covid - 19.  Z racji posiadanej wiedzy i uzyskanych umiejętności możecie być Państwo w tym okresie wyjątkowo potrzebni. Życzę Państwu dobrego odnalezienia się w wykonywaniu zawodu farmaceuty. Chciałbym też zaapelować do Państwa abyście,  podejmując wyzwania zawodowe, kierowali się zawsze poczuciem przyzwoitości i  odpowiedzialności, żebyście zawsze troszczyli się o zdrowie i  dobro innego człowieka. Życzę Państwu sukcesów osobistych i zawodowych w tym dużo satysfakcji z wykonywania zawodu farmaceuty.

Stefan Kruszewski
Dziekan Wydziału Farmaceutycznego

pozostałe wiadomości