Delegacja z Guangdong Pharmaceutical University

W dniach 3-4 sierpnia 2017 r. Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum UMK gościł przedstawicieli chińskiej delegacji z Guangdong Pharmaceutical University, School of Traditional Chinese Medicine (Key Laboratory of State Administration of Traditional Chinese Medicine for Production & Development of Cantonese Medicinal Materials).

Uczelnię chińską reprezentowali: prof. Quan Yang, Associate prof. Xuan xuan Cheng, dr. Chunrong Zhang. Pierwszego dnia złożono wizytę w Ogrodzie Roślin Leczniczych i Kosmetycznych Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK. Ponadto, w tym dniu, goście mieli okazję zwiedzić jednostki wydziałowe i poznać infrastrukturę badawczą. W kolejnej części prof. Quan Yang, Associate prof. Xuan Xuan Cheng i dr. Chunrong Zhang przedstawili tematykę własnych badań oraz historię tradycyjnej medycyny chińskiej, wygłaszając prezentacje:

• Introduction of Our Research on Chinese Medicinal Materials
  • History and Culture of Traditional Chinese Medicine

Drugiego dnia odbyła się wycieczka do Zakładu Zielarskiego KAWON-HURT Nowak sp.j. Gostyń. W trakcie zwiedzania Zakładu, strona chińska miała okazję poznać historię Zakładu, zwiedzić Ogród Roślin Leczniczych, jak również poznać proces produkcyjny. Istotną częścią spotkania była wizyta w Laboratorium Kontroli Jakości, w którym przedstawiono metody badawcze, stosowane w celu zapewnienia wysokiej jakości oferowanych produktów.

Strona chińska wyraziła duże zadowolenie z wizyty na Wydziale Farmaceutycznymi zaapelowała o gotowości do podejmowania wspólnych projektów w zakresie kształcenia studentów, wspólnych badań z uwzględnieniem interdyscyplinarności. Delegacja była szczególnie zainteresowana badaniami w obszarze analizy chemicznej i biologicznej substancji leczniczych pochodzenia roślinnego. Obie strony uznały, że pożądanym jest doprowadzenie do kolejnej wizyty przedstawicieli Wydziałów celem ustalenia szczegółowego zakresu współpracy i określenia obszarów wspólnych zainteresowań.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.