Kontakt ul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz,
Budynek F, pokoje 50-53
tel.: +48 52 585-34-00
fax: +48 52 585-36-75
e-mail: dziekfarm@cm.umk.pl

Szanowni Studenci Wydziału Farmaceutycznego!

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay

Szanowni Studenci Wydziału Farmaceutycznego!

Od prawie roku zmagamy się z trudnościami i niebezpieczeństwami pandemii Covid-19. Żyjemy w strachu, w czasie nieustannych ograniczeń, restrykcji. Nie mogą odbywać się stacjonarnie zajęcia dydaktyczne, wielu z Państwa nie mogło odbyć praktyk zawodowych, zamarło studenckie życie towarzyskie, nieczynne są restauracje, kawiarnie, puby.

Jeżeli pandemia będzie trwała w dalszym ciągu, będziecie Państwo mieć problemy z realizacją zajęć praktycznych (przygotowujących do wykonywania zawodu), odbywaniem praktyk, w dalszym ciągu nie będą możliwe wyjazdy zagraniczne, nie będzie możliwa wymiana studencka, nie będą mogły odbywać imprezy towarzyskie stanowiące istotę i tradycję życia studenckiego.

Dołóżmy Wszyscy wysiłku aby ten trudny i niebezpieczny stan przerwać. Uda nam się to zrobić, jeżeli wszyscy zaszczepimy się przeciw Covid-19.  Macie państwo niepowtarzalną okazję. Możecie zaszczepić się już teraz. Jako studenci uczelni medycznej zostaliście zakwalifikowani do grupy 0. Z takiego przywileju nie mogą skorzystać Wasi rówieśnicy z uczelni niemedycznych. Na swoją kolej będą musieli jeszcze długo czekać.

Bardzo Państwa proszę o  zarejestrowanie  się na szczepienie i stworzenie sobie szansy powrotu do normalności: do zrzucenia masek, do uczestnictwa w studenckim życiu towarzyskim, do odbywania stacjonarnie zajęć dydaktycznych, do możliwości odbywania praktyk, do wyjazdów zagranicznych. Najprawdopodobniej ubiegając się o przyjęcie na praktykę lub o wyjazd zagraniczny będziecie pytani o szczepienie przeciw Covid-19. Nie ograniczajcie swoich możliwości.  Szczepiąc się przeciw Covid-19, będziecie również chronić swoich najbliższych, w tym Waszych Rodziców, przed tą niebezpieczną dla życia chorobą.

Zarejestrujcie się na szczepienie już teraz. Rejestracja trwa tylko do wtorku 12 stycznia do godz. 15:00 przez stronę
https://www.wf.cm.umk.pl/wiadomosci/?id=20168.

Bardzo Państwa zachęcam.

Stefan Kruszewski

Dziekan Wydziału Farmaceutycznego

pozostałe wiadomości