STYPENDIA REKTORA ZA PUBLIKACJE

obrazek:

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. dr hab. Andrzej Sokala przyznał kolejne stypendia za wysoko punktowane publikacje. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się także profesorowie z Wydziału Farmaceutycznego. Nagrodzonymi autorami, których publikacje uzyskały 140 punktów według wykazu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego są:

• dr hab. Artur Słomka, prof. UMK (udział 100%) z Wydziału Farmaceutycznego za publikację „Haemostasis in coronavirus disease 2019 - lesson from viscoelastic methods: a systematic review” w „Thrombosis and Haemostasis”.
    Czasopismo umieszczone na Liście Filadelfijskiej, Impact Factor ISI: 4.379,
  • dr hab. Barbara Ruszkowska-Ciastek, prof. UMK (udział 100%) z Wydziału Farmaceutycznego za publikację „A micellar formulation of quercetin prevents cisplatin nephrotoxicity” w „International Journal of Molecular Sciences”.
    Czasopismo umieszczone na Liście Filadelfijskiej, Impact Factor ISI: 4.556,
  • dr hab. Krzysztof Skowron, prof. UMK (udział 100%) z Wydziału Farmaceutycznego za publikację „Tandem breastfeeding: a descriptive analysis of the nutritional value of milk feeding a younger and older child” w „Nutrients”.
    Czasopismo umieszczone na Liście Filadelfijskiej, Impact Factor ISI: 4.546.
  • prof. dr hab. Grzegorz Grześk (udział 50%), dr Jan Błażejewski, (udział 10%) z Wydziału Nauk o Zdrowiudr hab. Alicja Nowaczyk, prof. UMK (udział 40%) z Wydziału Farmaceutycznego za publikację „The interactions of nintedanib and oral anticoagulants: molecular mechanisms and clinical implications” w „International Journal of Molecular Sciences”.
    Czasopismo umieszczone na Liście Filadelfijskiej, Impact Factor ISI: 4.556

Serdecznie gratulujemy!