Kontakt ul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz,
Budynek F, pokoje 50-53
tel.: +48 52 585-34-00
fax: +48 52 585-36-75
e-mail: dziekfarm@cm.umk.pl

Pierwsze miejsce dla studentki kierunku farmacja w Ogólnopolskim Konkursie Receptury Aptecznej

Zdjęcie ilustracyjne

Pani  Pamela Kaszczyńska studentka V roku kierunku farmacja,  zwyciężyła w  IV Ogólnopolskim Konkursie Receptury Aptecznej, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Odział Sosnowiec.

 

 

Celem konkursu jest promowanie receptury aptecznej, a także sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności praktycznych studentów farmacji w obszarze przygotowywania leków recepturowych. W konkursie mogą brać udział studenci III, IV oraz V roku farmacji.

Tegoroczna edycja OKRA odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Opieki Farmaceutycznej w dniach 12-14 marca 2021 roku. Z racji obecnej sytuacji epidemiologicznej całe wydarzenie wyjątkowo przeprowadzono w formie zdalnej. OKRA podzielono na 2 etapy:

  • Etap teoretyczny – 6 marca 2021 r.

Wzięło w nim udział ponad 20 uczestników z całej Polski. Polegał on na rozwiązaniu testu z zamkniętymi zadaniami poprzez platformę online. Pytania dotyczyły zagadnień technologii postaci leku i zostały przygotowane przez Komisję Konkursową.

  • Etap teoretyczno- praktyczny – 12 marca 2021 r.

Zakwalifikowało się do niego jedynie 5 uczestników, w tym dwie studentki CM UMK. W części teoretyczno-praktycznej należało opracować podaną receptę na lek recepturowy i wypełnić protokół sporządzania leku recepturowego, przygotowując tok sporządzania leku, zawierając przy tym niezbędne obliczenia i wskazania dla pacjenta.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture.