Kontakt ul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz,
Budynek F, pokoje 50-53
tel.: +48 52 585-34-00
fax: +48 52 585-36-75
e-mail: dziekfarm@cm.umk.pl

WYNIKI VIII EDYCJI KONKURSU LABTEST

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay

Konkurs LabTest 2021

Członkowie Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych- STDL CM UMK po raz ósmy mieli przyjemność zorganizować Konkurs LabTest.  Natomiast tegoroczna edycja po raz drugi objęła obszar całego kraju. Konkurs skierowany był do Uczniów szkół średnich z całej Polski, w celu weryfikacji wiedzy z Diagnostyki Laboratoryjnej. Organizacja konkursu przebiegała przy współpracy przedstawicieli STDL z 10 miast z całej Polski.

Tegoroczne wydarzenie składało się z trzech etapów, z których dwa pierwsze (zorganizowane 15 marca oraz 29 marca 2021) polegały na rozwiązaniu przez Uczestników konkursu testów składających się z 50 pytań przeprowadzonych na platformach internetowych (formularz Google oraz Testportal).

Natomiast III etap konkursu odbył się 16 kwietnia br. w formie ustnej (na platformie MsTeams), w którym 7 finalistów odpowiadało na 7 pytań z poszczególnych dziedzin: Diagnostyki Laboratoryjnej, Biologii molekularnej, Serologii, Hematologii laboratoryjnej, Analityki Ogólnej, Biochemii oraz Mikrobiologii.

Komisja Oceniająca składająca się z sześciu Wykładowców z całej Polski oceniała każde pytanie ze swojej dziedziny w skali od 0-10. Zwycięzcami tegorocznej edycji LabTest zostali:

  1. Jędrzej Kluska (43 pkt.)- województwo małopolskie
  2. Stanisław Schlaffke (25 pkt.)- województwo wielkopolskie
  3. Lilianna Jasińska (18 pkt.)- województwo pomorskie

Nagrody dla zwycięzców drugiego etapu, jak i laureatów konkursu ufundowała firma ALAB Laboratoria oraz Prezydium Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych (KIDL).

 

Dziękujemy i Gratulujemy wszystkim Uczestnikom Konkursu

 

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do IX edycji Konkursu LabTest- 2022

pozostałe wiadomości