dr Magdalena Wujak z Wydziału Farmaceutycznego laureatem konkursu Miniatura 5

W konkursie Miniatura 5 organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki wśród laureatów znalazła się dr Magdalena Wujak z Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum. Dr M. Wujak otrzymała dofinansowanie w kwocie 49 500 zł na realizację projektu pt. "Wpływ wyciszenia genu AK4 na metabolizm ludzkich komórek śródbłonka mikronaczyniowego płuc w warunkach ostrego i przewlekłego niedotlenienia – niecelowana analiza metabolomiczna z użyciem spektrometrii mas". Projekt ten wpisuje się w tematykę badawczą dotyczącą roli i znaczenia terapeutycznego białka AK4 w nadciśnieniu płucnym, którą dr M. Wujak realizowała w ramach stażu podoktorskiego (2017-2020) na Uniwersytecie Justusa Liebiga w Giessen (Niemcy), w grupie badawczej prof. Norberta Weissmann’a.

Wyniki konkursu  >>>

Serdecznie gratulujemy sukcesu!