Kontakt ul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz,
Budynek F, pokoje 50-53
tel.: +48 52 585-34-00
fax: +48 52 585-36-75
e-mail: dziekfarm@cm.umk.pl

Są ludzie, którzy odchodzą zbyt wcześnie Śp. Grażyna Łukowiak

Zdjęcie ilustracyjne

„Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…
Tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”

                                            Ks. J. Twardowski

Grażuś, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci...

Wszyscy jesteśmy bardzo poruszeni i zasmuceni przedwczesnym odejściem Śp. Grażyny Łukowiak. Grażyna  Łukowiak była bydgoszczanką. W Bydgoszcz, uczyła się i studiowała. Ukończyła studia na kierunku Zarządzanie na UTP. Od roku 2003 pracowała w Dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum. Od samego początku swej pracy wyjątkowo angażowała się we wszystkie pozytywne działania prowadzące do rozwoju Wydziału, prowadzące do podnoszenia jakości kształcenia. Była pracownikiem inicjującym, miała pomysły na rozwiązywanie problemów, miała pomysły na wdrażanie nowych rozwiązań i miała dar przekonywania przełożonych do realizacji Jej propozycji. To dzięki takim predyspozycjom, została doceniona przez społeczność Collegium Medicum, która wybrała ją senatorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kadencję 2012 – 2016.

W ciągu ostatnich kilku lat z racji podziału pracy w Dziekanacie była odpowiedzialna za obsługę administracyjną studentów kosmetologii. Z wielkim zaangażowaniem i życzliwością wykonywała swoje zadania, wsłuchiwała się w opinie studentów i starała się jak najkorzystniej dla dobra studentów i jakości kształcenia, wdrażać ich postulaty, między innymi poprzez liczne dyskusje z Dziekanem, z komisją programową, czy poprzez organizowanie zebrań ze studentami.

Już od prawie 2 lat zmagamy się z pandemią COVID 19. W tym okresie Śp. Grażyna Łukowiak wniosła szereg usprawnień, głównie w interesie studentów takich jak sprawne przeprowadzanie wszystkich spraw związanych z ukończeniem studiów, spraw związanych ze zdalnym nauczaniem, w tym ze zdalnym przeprowadzaniem praktyk zwłaszcza studentów kosmetologii.

Była osobą powszechnie lubianą, zarówno przez pracowników jaki i studentów. Miała wielu przyjaciół, w tym bardzo dużo wśród absolwentów naszego Wydziału, z którymi utrzymywała przyjazne relacje i te dobre relacje wykorzystywała w interesie aktualnie studiujących np. w zakresie pozyskiwania miejsc na praktyki.

Z powodu przedwczesnego odejścia Grażyny Łukowiak, jako Collegium Medicum, a przede wszystkim jako Wydział Farmaceutyczny ponieśliśmy wielką stratę. Wszyscy jesteśmy wdzięczni Grażynie Łukowiak za to, że była z nami i dużo zrobiła dla naszego wspólnego dobra.

Śp. Grażyna Łukowiak pozostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci.

pozostałe wiadomości