Kontakt ul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz,
Budynek F, pokoje 50-53
tel.: +48 52 585-34-00
fax: +48 52 585-36-75
e-mail: dziekfarm@cm.umk.pl

Konkurs LabTEST 2022

Zdjęcie ilustracyjne

Członkowie Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych- STDL CM UMK po raz dziewiąty mieli przyjemność zorganizować Konkurs LabTEST.  Natomiast tegoroczna edycja po raz trzeci objęła obszar całego kraju. Konkurs skierowany był do Uczniów szkół średnich z całej Polski, w celu weryfikacji wiedzy z Diagnostyki Laboratoryjnej. Organizacja konkursu przebiegała przy współpracy przedstawicieli STDL z 10 miast z całej Polski.

 

 

Tegoroczne wydarzenie składało się z trzech etapów, z których dwa pierwsze (Etap I szkolny) zorganizowano 11 marca 2022 r. oraz Etap II wojewódzki odbył się 25 marca 2022) polegały na rozwiązaniu przez Uczestników konkursu testów składających się z 50 pytań przeprowadzonych na platformach internetowych (formularz Google oraz Testportal).

Natomiast Etap III konkursu odbył się 22 kwietnia br. w formie ustnej w siedzibie Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych w Warszawie, w którym 5 finalistów odpowiadało na 5 pytań z poszczególnych dziedzin: Diagnostyki Laboratoryjnej, Serologii, Hematologii laboratoryjnej, Analityki Ogólnej, Biochemii oraz Mikrobiologii.

Komisja Oceniająca składająca się z pięciu Wykładowców z całej Polski oceniała każde pytanie ze swojej dziedziny w skali od 0-5. Zwycięzcami tegorocznej edycji LabTESTu zostali:

  1. Zofia Skiba (22 pkt.)- województwo zachodniopomorskie
  2. Aleksandra Stojak (21 pkt.)- województwo małopolskie
  3. Maciej Bieliński (20 pkt.)- województwo pomorskie

Nagrody dla zwycięzców drugiego etapu, jak i laureatów konkursu ufundowała firma ALAB Laboratoria oraz Prezydium Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych (KIDL).

W uroczystym wręczeniu nagród wzięła udział Pani Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych (KRDL) Pani Alina Niewiadomska, która wygłosiła okolicznościowe przemówienie oraz Pan  Piotr Bromber Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Dziękujemy i Gratulujemy wszystkim Uczestnikom Konkursu!

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do X edycji Konkursu LabTEST - 2023

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.