Dwoje studentów Wydziału Farmaceutycznego beneficjentami Stypendium Ministra

Beneficjenci Stypendium Ministra Pani Anna Kośmider i Pan Aleksander Gajewski w otoczeniu Kolegium Dziekańskiego Wydziału Farmaceutycznego

Minister Edukacji i Nauki po raz kolejny przyznał stypendia za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. W skali całej Polski te prestiżowe i o znaczącej wartości stypendia otrzymało 432 studentów, w tym 26 studentek i studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

W tej prestiżowej grupie znalazło się dwoje studentów naszej  bydgoskiej farmacji:

- Anna Bogusława Kośmider (V rok farmacji)

- Aleksander Robert Gajewski (V rok farmacji).

Godnym odnotowania jest fakt, że nasi bydgoscy beneficjenci są jedynymi studentami kierunku farmacja z całej Polski, którzy znaleźli się na prestiżowej liście ministerialnych stypendystów.

Złożone przez studentów wnioski (ogółem złożono 910 wniosków) oceniał i przedstawiał rekomendacje Ministrowi Zespół Doradczy. Kryterium decydującym o przyznaniu stypendium były osiągnięcia naukowe udokumentowana autorstwem lub współautorstwem publikacji w wysokopunktowanych czasopismach. Nasi bydgoscy beneficjenci to kryterium dobrze wypełnili będąc współautorami publikacji za 140 punktów.

W dniu 6. czerwca 2022 roku w Dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego odbyło się uroczyste spotkanie Władz Wydziału Farmaceutycznego z beneficjentami stypendium. Dziekan Wydziału prof. Stefan Kruszewski wręczył Pani Annie Kośmider oraz Panu Aleksandrowi Gajewskiemu przysłane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dyplomy zaświadczające o przyznaniu Stypendium Ministra

Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

PEŁNA LISTA NAGRODZONYCH STUDENTÓW >>>

Dyplom_Stypendium Ministra A Gajewski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Dyplom stypendium Ministra_A Kośmider. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.