Pracownicy Wydziału Farmaceutycznego laureatami 2. edycji konkursu na wyłaniające się pola badawcze

Pracownicy Wydziału Farmaceutycznego w gronie laureatów 2. edycji konkursu na wyłaniające się pola badawcze

Dr hab. inż. Krzysztof Skowron, prof. UMK, dr n. med. Katarzyna Grudlewska-Buda, mgr Natalia Wiktorczyk-Kapischke z Zakładu Oceny Działań Przeciwdrobnoustrojowych Katedry Mikrobiologii oraz dr hab. Aleksander Deptuła, prof. UMK z Katedry Propedeutyki Medycyny i Profilaktyki Zakażeń to czworo pracowników Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy znaleźli się w składzie zespołu będącego w gronie laureatów drugiej edycji konkursu na wyłaniające się pola badawcze. Zespół będzie realizował badania w zakresie tematu „One Health - antimicrobial stewardship in human and veterinary medicine”, a jego liderem jest dr hab. Małgorzata Olejnik, prof. UMK z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK.

Zespół w ciągu najbliższych 3 lat otrzyma wsparcie wysokości 1 mln zł oraz możliwość korzystania z takich benefitów, jak: dofinasowanie kosztów publikacji, możliwość udziału w konkursach na dofinasowanie utrzymania i/lub rozbudowy aparatury naukowej oraz możliwość wsparcia innych aktywności zaplanowanych w ramach programu IDUB.