WSPÓŁPRACA Z RENOMOWANYMI OŚRODKAMI NAUKOWYMI Z ZAGRANICY

fot. pixabay

Pracownikom Zakładu Oceny Działań Przeciwdrobnoustrojowych Katedry Mikrobiologii udało się nawiązać współpracę z dwoma renomowanymi ośrodkami naukowymi z zagranicy.

Jednym z nich jest Institut Pasteur (Paryż, Francja), z którym współpraca będzie dotyczyła badań właściwości feno- i genotypowych bakterii z rodzaju Enterococcus. Osobą odpowiedzialną za współpracę ze strony tej jednostki jest dr Dominique Clermont z Collection de l’Institut Pasteur.

Kolejnym ośrodkiem jest Veterinärmedizinische Universität Wien (Austria). Z naukowcami z tej uczelni będą prowadzone wspólne badania dotyczące poznania mechanizmów genetycznych tolerancji pałeczek Listeria monocytogenes na różne stresory oraz mechanizmów powstawania szczepów przetrwałych. Osobą odpowiedzialną za współpracę ze strony tej jednostki jest Priv. Doz. Dr. Kathrin Kober-Rychli z Unit of Food Microbiology in Institute of Food Safety, Food Technology and Veterinary Public Health.

Ze strony Zakładu Oceny Działań Przeciwdrobnoustrojowych Katedry Mikrobiologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu osobami odpowiedzialnymi za nadzór nad realizacją umów są dr hab. inż. Krzysztof Skowron, prof. UMK i dr n. med. Katarzyna Grudlewska-Buda.

Serdecznie Gratulujemy Współpracy!!!