Pracownicy Katedry Mikrobiologii w europejskim projekcie

fot. pixabay

Pani dr n. med. Patrycja Zalas-Więcek, adiunkt Katedry Mikrobiologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu otrzymała zaproszenie od Matteo Boattini, PhD, ze Szpitala Uniwersyteckiego Città della Salute e della Scienza w Turynie (Włochy), do udziału w europejskim projekcie dotyczącym epidemiologii zakażeń krwi o etiologii pałeczek Gram-ujemnych izolowanych od chorych hospitalizowanych (EuESCPM) w okresie trwania pandemii SARS-CoV-2. W badaniu weźmie udział 25 ośrodków z 14. krajów europejskich.

W Polsce badanie będzie realizowane przez dwu-osoby zespół Katedry Mikrobiologii, tj.: dr n. med. Patrycję Zalas-Więcek oraz dr n. med. Annę Michalską. Obie Panie są również pracownikami Zakładu Mikrobiologii Klinicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Kierownikiem powyższych jednostek jest prof. dr hab. Eugenia Gospodarek-Komkowska.