WICEPREZYDENT BYDGOSZCZY NA INAUGURACJI PRAKTYCZNYCH WARSZTATÓW DLA LICEALISTÓW

13 lutego 2023 roku z udziałem Pani wiceprezydent Bydgoszczy Iwony Waszkiewicz zainaugurowano II edycję praktycznych warsztatów dla licealistów. Poniżej treść wystąpienia pani Prezydent kierowanego do nauczycieli Wydziału Farmaceutycznego  oraz uczniów – uczestników warsztatów. Więcej informacji z przebiegu warsztatów wkrótce.

WYSTĄPIENIE PANI WICEPREZYDENT IWONY WASZKIEWICZ

Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie. Na wstępie chciałabym bardzo serdecznie pogratulować i podziękować Panu Dziekanowi wraz ze wszystkimi współpracownikami inicjatywy prowadzenia praktycznych warsztatów dla uczniów z liceów ogólnokształcących z Bydgoszczy, ale nie tylko, bo wiem, że dzisiaj mamy na sali także Ciechocinek – Liceum z Ciechocinka. Ta inicjatywa wpisuje się znakomicie w nasze działania i program rozwoju edukacji w mieście Bydgoszczy.

Zakładamy współpracę naszych szkół, zwłaszcza szkół ponadpodstawowych, z uczelniami wyższymi i na różnych obszarach to się dzieje, a skala, jaką zaproponował Wydział Farmaceutyczny jest bardzo duża.  Bardzo się cieszę, że to ma miejsce i że nasi uczniowie będą mogli korzystać z wiedzy i z uczelnianych laboratoriów, których z pewnością w swoich szkołach nie zobaczą.  Takich działań, takich zajęć praktycznych z pewnością nie moglibyście odbyć w swoich szkołach. To jest bardzo duża wartość, że można skorzystać z uczelnianych laboratoriów i z wiedzy osób, które tutaj pracują. Ekipa jest naprawdę znakomita, jestem pod wrażeniem, że tak wielu pracowników będzie się Wami opiekować. Myślę, że to, że zgłosiliście się na te warsztaty jest bardzo dobrym wyborem. Bardzo dobrze, że znaleźliście się na tej Sali i będziecie za chwilę uczestniczyć w zajęciach praktycznych na Uczelni. Nie wszyscy, którzy chcą, mogą w takich zajęciach uczestniczyć. Chętnych jest bardzo dużo i dla wszystkich chętnych nie da się takich zajęć zorganizować, bo Państwo nauczyciele akademiccy musieliby pracować tylko dla naszych uczniów, a przecież muszą realizować swoje zadania  naukowe i dydaktyczne. Myślę, że bardzo dobrze się stało, że tu jesteście. Odnośnie kierunków, o których mówił Pan Dziekan i  osiągnięć Wydziału Farmaceutycznego, to chcę podkreślić, że my traktujemy bydgoską część Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, jako naszą bydgoską uczelnię. Wywodzi się  ona z naszej dawnej Akademii Medycznej, tu są nasi, można powiedzieć, pracownicy, nasi studenci, po prostu część bydgoska uczelni, którą bardzo mocno wspieramy, zresztą Pan Dziekan to mocno podkreślał, że są bydgoscy. To, że w rankingu Perspektyw, kierunki Wydziału Farmaceutycznego są najwyżej ocenione w kryterium „ekonomiczne losy absolwentów” jest  bardzo dobrą informacją dla przyszłych studentów i absolwentów. Myślę,  że dla wielu uczniów szkół ponadpodstawowych  taka informacja jest bardzo ważna, jeśli chodzi o wybór kierunku studiów. Każdy kto chce pracować, to będzie pracował, przynajmniej w naszym mieście i wielu innych większych miastach.  Nie ma już kłopotu, jeśli chodzi o poszukiwanie pracy.  Każdy pracę znajdzie, bo bezrobocie jest na bardzo niskim poziomie, jest tylko taki higieniczny odsetek osób, którzy nie chcą podjąć pracy.   Każdy pracę na pewno znajdzie, ale ważne jest to, żeby ta praca zapewniła spokojne, dobrze finansowane życie. To jest bardzo istotne. Myślę, że te argumenty, o których dzisiaj była mowa są na pewno bardzo przekonywujące dla tych osób, które interesują się aktywnościami, które można uprawiać po ukończeniu kierunków, które są realizowane na Wydziale Farmaceutycznym. Zachęcam do uczestnictwa w kolejnych projektach. Wiem, że uczelnia będzie też realizować projekt we współpracy z Pałacem Młodzieży „Zdolni znad Brdy”. Będą to warsztaty już innego rodzaju.  Natomiast na  warsztatach, które za chwile się rozpoczną, życzę wszystkim wspaniałych wrażeń, zdobycia dużo dodatkowej wiedzy i umiejętności.  Z pewnością będzie to dla Was nie tylko nauka, ale też pewnie frajda i zabawa. Będą to rzeczy zupełnie inne, coś co będzie dla Was na pewno bardzo ciekawe. Życzę udanych warsztatów, a Uczelni i Wydziałowi Farmaceutycznemu kolejnych wspaniałych sukcesów.

Wiceprezydent Miasta Bydgoszczy
Iwona Waszkiewicz

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.