DNI OTWARTE DLA UCZELNI - FESTIWAL NAUKI w Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie

DNI OTWARTE DLA UCZELNI - FESTIWAL NAUKI W dniu 17 lutego w budynku Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie odbyły się Dni Otwarte dla Uczelni - Festiwal Nauki. Młodzież szkoły oraz maturzyści ze wszystkich ostródzkich szkół średnich mieli możliwość zapoznania się z ofertą dydaktyczną m.in. Wydziału Farmaceutycznego.

Młodzież brała czynny udział w praktycznych warsztatach prowadzonych przez pracowników Wydziału Farmaceutycznego CM UMK na terenie szkoły:

Warsztat nr 1 zatytułowany: Co skrywa krew? prowadziła  dr hab. Barbara Ruszkowska-Ciastek, prof. UMK. Natomiast warsztat nr 2 zatytułowany: Wielki świat mikroorganizmów prowadzili dr hab. Krzysztof Skowron, prof. UMK oraz dr Katarzyna Grudlewska-Buda.

W warsztatach uczestniczyło blisko 100 licealistów.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.