Kontakt ul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz,
Budynek F, pokoje 50-53
tel.: +48 52 585-34-00
fax: +48 52 585-36-75
e-mail: dziekfarm@cm.umk.pl

Ostatnie pożegnanie Profesora Mieczysława Uszyńskiego

Zdjęcie ilustracyjne

    Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3. kwietnia 2023 roku zmarł Prof. dr hab. Mieczysław Uszyński wieloletni pracownik Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej/Collegium Medicum  w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Był twórcą i wieloletnim kierownikiem Katedry i Zakładu Propedeutyki Medycyny. Wniósł znaczący wkład w tworzenie i rozwój bydgoskiego Wydziału Farmaceutycznego, sprawując m.in. funkcję Prodziekana w pierwszych latach funkcjonowania Wydziału.        
Jako autor wielu znaczących publikacji, przyczynił się do wzrostu pozycji naukowej naszego Wydziału. Pan Profesor był  bardzo oddany nauczaniu, cieszył się uznaniem studentów i współpracowników.

Profesor Mieczysław Uszyński był absolwentem kierunku lekarskiego na Akademii Medycznej  w Białymstoku (1956). Swoją pracę zawodową rozpoczął jako lekarz w Szpitalu powiatowym w Augustowie. Specjalizował się w zakresie ginekologii. Pracował naukowo, kolejno na Akademii Medycznej w Białymstoku ( w Instytucie Położnictwa i Ginekologii), na Akademii Medycznej w Łodzi, w Szpitalach we Włocławku i od roku 1987 w Akademii Medycznej/Collegium Medicum w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (do 2014).      
Uzyskał kolejno stopień doktora w 1964 roku, doktora habilitowanego w 1972 roku oraz tytuł profesora w 1994 roku. Wypromował 14 doktorów nauk medycznych.

Na zawsze pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci

Rodzinie Pana Profesora, Bliskim i Współpracownikom składamy wyrazy szczerego współczucia.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w dniu 11 kwietnia 2023 roku o godzinie 12.30 w Kościele Najświętszego Zbawiciela, ul Reymonta 11 (przy Parku im. Władysława Łokietka) we Włocławku ( urna z prochami zmarłego Pana Profesora będzie wystawiona w kościele od godz. 12.00). Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz. 13:30 na Cmentarzu Pińczata.


Dziekan, Pracownicy, Studenci Wydziału Farmaceutycznego
Collegium Medicum w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

pozostałe wiadomości