Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego "Zdolni znad Brdy”

Na przełomie marca i kwietnia 2023 roku odbył się w Katedrze Chemii Leków Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum piętnastogodzinny cykl warsztatów organizowany dla uczniów bydgoskich szkół ponadpodstawowych, w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” stanowiącego jeden z elementów realizacji „Strategii Rozwoju Miasta Bydgoszczy na lata 2021-2030”.

W ramach warsztatów pt. „Wybrane metody instrumentalne w analizie leków”, uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych i komputerowych. Podczas warsztatów poznali istotę działania leków oraz wspomagane komputerowo metody projektowania i analizy ich struktury, parametrów ADMET (ang. Absorption, Distribution, Metabolism, Excretion, Toxicity) oraz interakcji z białkami. Uczestnicy warsztatów wykonali również doświadczenia mające na celu identyfikację i analizę ilościową wybranych substancji czynnych, wykorzystując szereg metod chromatograficznych i miareczkowych.

Serdecznie dziękujemy uczniom za zainteresowanie i udział w warsztatach oraz Pałacowi Młodzieży w Bydgoszczy, pełniącemu funkcję Koordynatora Miejskiego Programu, Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

Prowadząca: dr Magdalena Wujak

Kierownik Katedry Chemii Leków: prof. dr hab. Michał Marszałł

Spec. inż. tech.: Joanna Grześkiewicz

Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Warsztaty w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.