Kontakt ul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz,
Budynek F, pokoje 50-53
tel.: +48 52 585-34-00
fax: +48 52 585-36-75
e-mail: dziekfarm@cm.umk.pl

Udział naszych studentów w EPSA Annual Congress 2023

Zdjęcie ilustracyjne

Trójka Naszych studentów farmacji CM UMK (Jagoda Jetke oraz Patrycja Werengowska z V roku i Jakub Woźniak z IV rok) będących jednocześnie członkami Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, miała okazję wziąć udział w EPSA Annual Congress 2023 w dniach 17-23.04.2023r., który miał miejsce na Słowenii w Centrum Kongresowym Terme Olimia.

European Pharmaceutical Students' Associations łączy ponad 100 tysięcy studentów z 37 europejskich krajów. Co roku w jednym z krajów członkowskich organizowany jest EPSA Annual Congress. Tematyka tegorocznego kongresu skupiła się na chorobach neurodegeneracyjnych, a gwarancją tego, że Kongres będzie zawierał najciekawsze i najnowocześniejsze zagadnienia było to, że organizują go studenci dla studentów z pomocą hojnych sponsorów i partnerów, takimi jak medyczne organizacje europejskie czy duże firmy farmaceutyczne.
Program Kongresu oferował liczne wykłady, warsztaty, sympozja, targi pracy, są także organizowane tematyczne wieczory integracyjne, by studenci z całej Europy mieli okazję lepiej poznać się nawzajem oraz swoją kulturę. Uczestnicy zdobyli szeroką wiedzę z zakresu chorób neurodegeneracyjnych oraz wyzwań dla farmaceutów przez nie stawianych. Studenci z całej Europy mieli okazję przedstawić swoje pracę naukowe, odbyła się również wycieczka do bardzo nowoczesnego i zautomatyzowanego ośrodka wytwarzającego antybiotyków i inhibitorów β-laktamaz oraz pakującego leki dystrybuowane na całą Europę. Uczestnicy Kongresu dowiedzieli się także, czym są leki biopodobne, jak ważne jest pharmacovigilance, czym jest spersonalizowane leczenie onkologiczne, a także jak ważne jest oddawanie osocza w odpowiedni sposób. Udział w Kongresie to także możliwość wymiany myśli i nawiązania kontaktów ze studentami i absolwentami farmacji z uczelni wszystkich europejskich krajów.
Nasi studenci mogą także pochwalić się zwycięstwem Patrycji Werengowskiej i jej drużyny w konkursie na projekt kampanii, mającej na celu wczesne wykrycie przewlekłej choroby nerek.

Serdecznie gratulujemy!

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

EPSA Annual Congress 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. EPSA Annual Congress 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. EPSA Annual Congress 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. EPSA Annual Congress 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. EPSA Annual Congress 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. EPSA Annual Congress 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. EPSA Annual Congress 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. EPSA Annual Congress 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.