Laureaci Konkursu "Debiuty" IDUB z Wydziału Farmaceutycznego

Z wielką radością informujemy, że w V edycji konkursu Debiuty organizowanego przez IDUB, którego celem jest wspieranie rozwoju działań naukowych, dofinansowanie planu badawczego przyznano trzem projektom realizowanym przez pracowników Wydziału Farmaceutycznego.

Laureatami zostali:

• dr Natalia Piekuś-Słomka, projekt pt. „Analysis of dietary supplements containing Cannabis sativa extract. ATR-FTIR combined with chemometrics for the rapid determination of
    cannabidiol (CBD). (ocena wniosku 93/100 pkt, przyznana kwota 46 000 zł).
  • dr Tomasz Bogiel, projekt pt. "Infections caused by pan-drug-resistant bacteria – molecular basis and antimicrobial synergy testing" (ocena wniosku 92,5/100 pkt; przyznana kwota 50 000 zł),
  • mgr Zuzanna Kraszewska, projekt pt. "Antimicrobial properties assessment of cannabidiol (CBD) and cannabidiolic acid (CBDA) and evaluation of biofilm formation by E. faecalis and E. faecium strains in the presence of a sub-inhibitory concentration of CBD” (ocena wniosku 85/100 pkt, przyznana kwota 38 350 zł).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!