Świętujemy Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Dnia 26 maja Studenckie Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych rozpoczęły świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Diagnosty Laboratoryjnego. W tym roku tematyka  skupiała się wokół diagnostyki niepłodności i z tego tytułu zostały zorganizowane dwa webinaria:

1. Pierwszy webinar skupiał się na szeroko pojętej niepłodności, jej przyczynach, sposobach wykrywania oraz leczeniu. Wykład został zorganizowany  we współpracy z Kliniką Płodności Salve Medica.
  1. Drugi webinar przybliżył jak dokładnie wygląda badanie nasienia. Wykład zorganizowany był  we współpracy z KIDL i PTDL.

Kolejny  dzień upłynął pod znakiem diagnostyki, z tego tytułu studenci  STDL przygotowali  w Centrum Handlowym Rondo stanowiska do pomiaru glukozy we krwi włośniczkowej, do pomiaru ciśnienia tętniczego. Z badań skorzystał Dziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. dr hab. Stefan Kruszewski. Studenci udzielali  informacji na temat diagnostyki boreliozy, alergii oraz kim jest diagnosta laboratoryjny.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i osób odwiedzających galerię.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie inicjatywy,  a w szczególności Pani Marzennie Gruszce przedstawicielce  KIDL województwa kujawsko-pomorskiego, Działowi Promocji i Komunikacji CM UMK oraz Centrum Handlowemu Rondo w Bydgoszczy.

Dziękujemy!

pomiar ciśnienia tętniczego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. badanie glukozy . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Dzień diagnosty. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Studentki STDL. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.