Zjazd i obchody 100-lecia Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

W dniach 31 maja-3 czerwca 2023 Katedra Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej wzięła czynny udział w 32. Zjeździe Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego w Lublinie połączonych z obchodami 100-lecia PTD. Niezwykle bogaty program naukowo- szkoleniowy zawierał najbardziej aktualne zagadnienia z dziedziny dermatologii. Obejmował  sesje: plenarne z wykładami gości zagranicznych, dotyczące rekomendacji diagnostyczno- terapeutycznych, pokazów przypadków, prac oryginalnych, kursy tematyczne, Forum Młodych oraz sesję studencką. Podczas  Zjazdu Pani prof. dr hab. Barbara Zegarska została wyróżniona Dyplomem Uznania przyznanym przez Wojewodę Lubelskiego.

Katedra Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej przedstawiła 8 prezentacji:

prof. dr hab. Barbara Zegarska

• Zasady prawidłowej pielęgnacji w przebiegu trądziku pospolitego.
  • Etyka i przyszłość medycyny estetycznej.
  • Możliwości terapeutyczne w półpaścu.
  • Postępowanie przy powikłaniach po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego
  • Nowe spojrzenie na starzenie się skóry

dr Dominika Ragin

• Ocena stanu bariery naskórkowej na postawie poziomu TEWL, nawilżenia i natłuszczenia skóry u pacjentów leczonych w przebiegu chorób onkologicznych.

dr Magdalena Basałygo

• Ocena stężenia IL-17A w przebiegu AZS i trądziku różowatego (poster).

dr Joanna Śliwińska

• Ocena stężenia IL-5 w przebiegu AZS i trądziku różowatego (poster)

Serdecznie gratulujemy!

Zjazd i obchody 100-lecia Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zjazd i obchody 100-lecia Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zjazd i obchody 100-lecia Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zjazd i obchody 100-lecia Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.