Konferencja "Nowoczesne metody statystyczne w badaniach medycznych" podsumowanie

W dniach 13-14 października Katedra Biostatystyki i Teorii Układów Biomedycznych zorganizowała   konferencję naukowo-szkoleniową pt: Nowoczesne metody statystyczne w badaniach medycznych. Konferencja jest wydarzeniem cyklicznym współorganizowanym przez Polską Grupę Narodową Międzynarodowego Towarzystwa Biostatystyki Klinicznej (ISCB) w różnych ośrodkach naukowych w Polsce. W tym roku zaszczyt organizowania konferencji przypadł biostatystykom z naszego wydziału. Honorowy  patronat nad konferencją  objęła Pani Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska oraz Dziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. dr hab. Stefan Kruszewski. Do grona patronów i sponsorów dołączyli przedstawiciele mediów, stowarzyszeń i dystrybutorzy oprogramowania dedykowanego do analiz biostatystycznych.

W konferencji wzięło udział 70 naukowców z uznanych uczelni i ośrodków badawczych z całej Polski. Wśród uczestników byli obecni  zarówno wybitni biostatystycy jak i przedstawiciele nauk medycznych. Dzięki temu konferencja stała się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów pomiędzy statystykami i przedstawicielami nauk medycznych. Organizatorzy stworzyli również możliwość  praktycznego zgłębienia tajników biostatystyki organizując w piątkowe i sobotnie przedpołudnie warsztaty w pracowniach komputerowych Katedry. Łącznie odbyło się 7 różnych warsztatów prowadzonych przez szkoleniowców  i twórców oprogramowania statystycznego. W sesji plakatowej zorganizowany  został konkurs na najlepszy plakat wybrany przez publiczność i komitet naukowy konferencji. Zwycięscy jako nagrody otrzymali: roczną licencję oprogramowania PQstat oraz vouczer na wybrany kurs on-line w StatSoft Polska. Nagrodę publiczności otrzymał plakat dr hab.Bogumiły Kupcewicz, prof. UMK (CM UMK) a nagrodę komitetu naukowego otrzymała dr hab. Agnieszka Miecek (UJ).

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w konferencji.

Zapraszamy  do galerii zdjęć konferencyjnych »

TVP3 »