Prestiżowy grant naszych naukowców w konkursie HORIZON Europe

Z przyjemnością informujemy, że projekt COMET (Manufacturing of COMmutable calibrators and quality control materials for standardisation and post-markET surveillance of IVD tests) uzyskał finansowanie w ramach prestiżowego programu HORIZON Europe na lata 2024-2027. Projekt ten otrzymał najwyższą możliwą ocenę (5) we wszystkich ocenianych obszarach co daje ogólną ocenę ważoną 20/20.

COMET to zaplanowany na 3 lata międzynarodowy, interdyscyplinarny projekt w którym uczestniczy konsorcjum składające się z instytucji, organizacji oraz uczelni wyższych. Obok UMK uczelnie wyższe reprezentować będą m.in. Uniwersytet w Gent ( Belgia) oraz Uniwersytet w Montpellier (Francja).  W skład polskiego zespołu badawczego wejdą nasi naukowcy Prof. Mauro Panteghini oraz dr hab. Magdalena Krintus, prof. UMK z Katedry Diagnostyki Laboratoryjnej CM UMK.

Projekt ma na celu umożliwienie branży diagnostyki in vitro (IVD)  spełnienie wymagań rozporządzenia IVD UE/2017/746 w zakresie identyfikowalności metrologicznej i weryfikacji testów  do diagnostyki IVD.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!