Festiwal Nauki w I LO w Ostródzie

DNI OTWARTE DLA UCZELNI - FESTIWAL NAUKI W dniu 16 lutego w budynku Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie odbyły się Dni Otwarte dla Uczelni - Festiwal Nauki.
Uczniowie ze wszystkich ostródzkich szkół średnich mieli możliwość zapoznania się z ofertą dydaktyczną wielu uczelni wyższych, które aktywnie biorą udział w wydarzeniu.

W tym roku CM UMK było reprezentowane przez pracowników Wydziału Farmaceutycznego, którzy przeprowadzili praktyczne warsztaty na terenie szkoły:

Warsztat nr 1 zatytułowany: „Suplementy diety to nie leki. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?” prowadziła  dr hab. Bogumiła Kupcewicz, prof. UMK oraz dr Mariusz Zapadka. Natomiast warsztat nr 2 zatytułowany: „Zobacz niewidzialne, czyli słów kilka o mikrobiologii” prowadzili dr hab. inż. Krzysztof Skowron, prof. UMK oraz dr Katarzyna Grudlewska-Buda.

W warsztatach uczestniczyło blisko 200 licealistów.

Festiwal Nauki w I LO w Ostródzie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Festiwal Nauki w I LO w Ostródzie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Festiwal Nauki w I LO w Ostródzie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Festiwal Nauki w I LO w Ostródzie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Festiwal Nauki w I LO w Ostródzie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Festiwal Nauki w I LO w Ostródzie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.