Wydział Farmaceutyczny obejmuje patronatem klasy biologiczno-chemiczne IX LO w Bydgoszczy

podpisanie porozumienia o współpracy z IX LO w Bydgoszczy
fot. Mariusz Kowalikowski

W dniu 9 stycznia 2024 r Pani Beata Kwasigroch – Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Nowakowskiego w Bydgoszczy oraz Pan Prof. dr. hab. Stefan Kruszewski – Dziekan Wydziału Farmaceutycznego CM UMK podpisali Porozumienie o współpracy pomiędzy szkołą a wydziałem.  Skutkiem tej współpracy jest objęcie klas biologiczno-chemicznych IX Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy patronatem Wydziału Farmaceutycznego.

Koordynatorkami odpowiedzialnymi za współpracę zostały mgr Anna Stegienka, wicedyrektor IX LO oraz dr hab. Bogumiła Kupcewicz, prof. UMK, prodziekan Wydziału.

Uczniowie klas biologiczno-chemicznych IX LO już od kilku lat aktywnie uczestniczą w wykładach, zajęciach laboratoryjnych i praktycznych warsztatach organizowanych przez Wydział Farmaceutyczny.

Podpisane porozumienie ma charakter bezterminowy, formalizuje dotychczasową współpracę i już niebawem będzie można spodziewać się kolejnych wymiernych efektów wspólnych działań.

podpisanie porozumienia o współpracy z IX LO w Bydgoszczy. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. podpisanie porozumienia o współpracy z IX LO w Bydgoszczy. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. podpisanie porozumienia o współpracy z IX LO w Bydgoszczy. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. podpisanie porozumienia o współpracy z IX LO w Bydgoszczy. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.